Куда пойти?
Cортировка
Войти
События
Знайдено нові джерела життєво важливих кислот Омега-3 04.05.18

Жирні кислоти Омега-3 важливі для підтримання здоров’я людини: за рахунок їх дії зменшується ризик серцево-судинних і запальних захворювань. Вчені заявили, що джерелом цінних кислот можуть бути морські корали, черв’яки та молюски.

Необхідні організму жирні кислоти Омега-3 можна отримати з організму багатьох безхребетних істот, що населяють морські екосистеми, – про це повідомили наукові фахівці з Університету Стірлінга. Їх дослідження показало: безхребетні морські організми мають специфічний ген, активність якого пов’язана з виробництвом ферменту, який бере участь у процесі синтезу жирних кислот Омега-3.

Жирні кислоти Омега-3 відновлюють жировий шар клітинних мембран і завдяки цій особливості сприяють поліпшенню в стані судин і артерій. Зокрема, вони забезпечують активне виведення з судин холестерину з жовчю.

Як правило, в якості джерела цих цінних компонентів вказується жирна морська риба, яку рекомендується вживати два-три рази в тиждень. Відкриття даного проекту в тому, що вчені переконалися: не тільки риба, а практично всі мешканці морського дна можуть бути постачальниками Омега-3.

«Наше дослідження демонструє, що безхребетні, включаючи корали, коловертки, молюски, поліхети і ракоподібні, містять ферменти, які дозволяють істотам виробляти Омега-3. Ми переконалися в тому, що гени безхребетних на таке здатні, хоча багато вчених раніше вважали це спірним», – повідомили автори роботи.

Джерело: ukrhealth.net

комментарии
Отправить коментарии

ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ “НАПОЛЕОН”!

Херсонский самиздат о пище для тела и души "Наполеон". Домашние рецепты, мировые кулинарные новинки, обзоры и отзывы о заведениях Херсона.
Это площадка, где кот Наполеон предлагает обсуждать различные гастрономические темы: рецепты блюд в домашних условиях, кафе, рестораны Херсона, личный опыт.