Куда пойти?
Cортировка
Войти
События
Курей на Львівщині забиватимуть з іменем Аллаха на устах 08.05.18

У селі Підгайчики Золочівського району Львівщини вироблятимуть халяльну курятину, яку можна споживати мусульманам. Про це розповів Іван Бачинський, директор ТзОВ «Агроль», що почало будівництво у селі масштабного цеху для забою курей.

Загальна площа ділянки, де розташують цех – 2 га, а сам забійний цех займатиме 6,5 тис. м2 . Зараз підприємство розпочало підготовчі роботи до будівництва.

«Ми будуватимемо забійний цех потужністю 4 тисячі голів на годину. Будівництво здійснюватися на чистій земельній ділянці, і проект адаптований під різні сертифікати, у тому числі халяль», - розповів Іван Бачинський.

Одна з основних вимог під час проектування будівництва, за словами Івана Бачинського, полягала в тому, що там має бути встановлена кібла (вказівник напрямку у сторону Мекки). Окрім того, під час забою кожної курки на цьому підприємстві промовлятимуть спеціальну молитву «Бісмілляхи Рахмані Рахим», що у перекладі з арабського означає «в ім'я Аллаха Милостивого і Милосердного».

Халяльна курятина буде майже вдвічі меншою за звичайну, а коштуватиме дорожче. Її планують відправляти на експорт в ісламські країни, зокрема, у Туреччину та країни Африки. Також курятина продаватиметься в Україні, зокрема у фірмовому магазині, який планують відкрити неподалік майбутнього виробництва. На халяльній курятині буде відповідна наліпка «халяль», а під якою торговою маркою вона продаватиметься ще не відомо.

На українському ринку сьогодні можна купити халяльну продукцію чотирьох виробників курятини: «Наша Ряба», «Пан Курчак», «Знатна Курка» та «Золотко». «Наразі, на жаль, на жодному з пакувань не нанесено маркування «халяль», що пов’язано з упередженнями з боку рітейлерів», зазначає сайт український мусульман, тому прихильникам ісламу доводиться визначати халялність курятини за адресами конкретних виробництв.

Зазначимо, що відповідно до стандартів сертифікації «халяль», курка повинна бути здоровою, а забій повинен проходити швидко, безболісно і так, аби інші тварини цього не бачили. Окрім того, тварину категорично не можна колоти антибіотиками та гормонами.

Джерело:zaxid.net

комментарии
Отправить коментарии

ДОБРО ПОЖАЛОВАТЬ НА САЙТ “НАПОЛЕОН”!

Херсонский самиздат о пище для тела и души "Наполеон". Домашние рецепты, мировые кулинарные новинки, обзоры и отзывы о заведениях Херсона.
Это площадка, где кот Наполеон предлагает обсуждать различные гастрономические темы: рецепты блюд в домашних условиях, кафе, рестораны Херсона, личный опыт.